739 - 300 - 001   |   739 113 843

dołącz do nas!

propagowanie aktywnego stylu życia
O Fundacji CORDA

Fundacja Corda powstała w celu propagowania aktywnego stylu życia dzieci poprzez prowadzenie zajęć z gimnastyki artystycznej w połączeniu z elementami tańca czy akrobatyki.

W ramach prowadzonych zajęć nasi trenerzy zadbają o to, żeby dzieci rozwinęły swoją koordynację ruchową, poprawiły swoje umiejętności taneczne, miały prawidłową postawę ciała, nastąpił u nich rozwój kreatywności czy wytrwałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów.

Fundacja Corda od początku działalności współpracuje z gdyńskimi klubami wyczynowymi gimnastyki artystycznej: SGA oraz UKS Jantar. Kluby te mają bogatą historię i tradycję, a wywodzące się z nich zawodniczki wielokrotnie były mistrzyniami Polski reprezentowały nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy, jak również na Igrzyskach Olimpijskich.

Poza tym, Fundacja Corda współpracuje ze szkołami podstawowymi SP14 oraz SP21, w których prowadzone są klasy sportowe o profilu gimnastyki artystycznej.

Współpraca z klubami wyczynowymi oraz ze szkołami prowadzącymi klasy sportowe z gimnastyki artystycznej ma na celu stwarzać możliwości dla ćwiczących w Fundacji Corda dzieci dalszego rozwoju w ramach zajęć na poziomie wyczynowym jeżeli tylko dziecko i jego rodzice będą chcieli z takiej możliwości skorzystać.

Co oferujemy w ramach zajęć

Wiodącą dyscypliną sportową, na której będziemy opierać edukację jest gimnastyka artystyczna, która rozwija koordynację ruchową, kształtuje siłę, gibkość i wytrzymałość ćwiczących dzieci, jak również poczucie rytmu. Sama gimnastyka artystyczna to sport bazujący m.in. na tańcu, balecie czy elementach akrobatyki w połączeniu z pięknem ruchu. Dzieci ćwiczące gimnastykę artystyczną rozwijają się wszechstronnie co w przyszłości może pozwolić im na uprawianie dowolnej dyscypliny sportu czy na zachowanie zdrowej i wysportowanej sylwetki.

Chcemy podkreślić, iż w ramach naszych zajęć zawsze najważniejsze są Państwa dzieci i ich dobre samopoczucie. Naszym celem jest zapewnienie wysokiego poziomu zajęć przy jednoczesnym dbaniu o przyjazną atmosferę.

© 2022 Fundacja CORDA.
Wszystkie prawa zastrzeżone.